1. Tarım TV​

           Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 22 Ekim 2010 yılında Web Tarım TV projesini hayata geçirdi. “Ülkemiz tarımı için yayındayız” sloganıyla start alan Tarım TV, çok kısa bir sürede çiftçi eğitiminde yeni bir dönemi başlattı.

            Son zamanlarda ziyaretçi sayısında yükselen bir çizgi yakalayan Tarım TV, 124 ülkeden takip ediliyor. Şimdiye kadar milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Tarım TV, 260’ı aşkın eğitim filmi ve 600’ün üzerinde video ile tarım sektöründe “bilgi bankası” görevini üstleniyor.

Çiftçiler, bilgi almak istediği konuyla ilgili Tarım TV’de bulunan filmleri izleyerek, doğru bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Ulusal ve yerel basın için kaynak olma özeliğine de sahip olan Tarım TV artık tarım sektöründe farklı ve yeni bir pencere durumundadır.

Tarım sektörüne ilişkin akıllara takılan birçok sorunun cevabı olan Tarım TV, sosyal medyayı da kullanarak, hedef kitlesinin beklentilerini an be an karşılıyor. Akıllarına gelen hemen her soruya Web Tarım TV'de cevap bulabildiklerini ifade eden çiftçiler, bu uygulamadan çok memnun olduklarını dile getiriyor.

İnternet üzerinden yaptığı yayıncılıkla bir ilk olma özelliğine sahip olan Tarım TV artık ulusal ve uluslararası bazda birçok kurum için örnek…

Tarım sektörüne ilişkin 13 bin CD boyutunda bilgiye sahip olan Tarım TV, ulusal ve yerel basına kaynak görevini de görüyor.

Sosyal medyayı da kullanarak, hedef kitlesine bir adım daha yaklaşan Tarım TV, yaptığı canlı yayınlar ve haber dosyalarıyla üreticiye bilgiyi anında ulaştırmanın çabasında…

Teknolojinin son imkânlarını kullanarak yayın yapan Web Tarım TV, şimdiye kadar birçok önemli ödüle layık görüldü. 

Web Tarım TV canlı yayınları, haber ağı ve geniş eğitim filmi arşivi ile Türk çiftçisine yeni bir pencere açıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde teknolojinin son imkânları kullanılarak yayın yapan Web Tarım TV pek çok ödüle de layık görüldü. İşte bunlardan bazıları:  

TÜSİAD ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV)’nın, devlette örnek uygulamalara dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenip özendirilmesi ve bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşması verdiği eTR özel ödülü,

Ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomize tarafından verilen güvenli gıdaya katkı sağlayan medya kuruluşu ödülü,

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından tüketici bilincini geliştirmek, tüketicileri yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirmek, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaları teşvik etmek ve konuyla ilgili bilimsel çalışmaları özendirmek amacıyla verilen Tüketici Hizmet Ödülü

Tarım sektörüne artı değer katan yenilikçi projeleri desteklemek amacıyla verilen 'GrowtechEurasia Tarım Ödülleri'

Ayrıca AB üyesi 27 ülke ile AB adayı ülkelerin üye olduğu Avrupa Komisyonu bilişim portalı epractice.eu ‘da örnek çalışma olarak internet sitesinde Web Tarım TV’ye yer verdi.

2. Tarım Çocuk​

 


.
YUKARI